یکی از نکات مهم در ارسال مطالب جدید در وب سایت انتخاب عنوان مناسب برای نوشته ی خود است که تاثیر مستقیمی در سرچ شدن مطالب سایتتان در گوگل دارد . عنوان هر صفحه که title نامیده میشود بیانگر موضوع آن صفحه است .

 

ما نمیتوانیم هر عنوانی را برای مطالب خود انتخاب کنیم . انتخاب عناوین باید از الگوی خاصی پیروی کند که چند نمونه را بیان میکنیم .

 

عناوین باید کوتاه و دارای کلمات کلیدی باشند

در حالت کلی کلمات عناوین نباید از ۵۰ تا ۶۰ کارکتر عبور کنند

 

استفاده از title فقط یکبار در سایت

در برخی سایت ها مشاهده شد که تگ title وجود ندارد یا چندتا مشاهده شد یا در تگ body موجود بود که کلا این امر اشتباه است .

 

استفاده از عناوین واضح و شفاف

سعی کنید از عناوینی استفاده کنید که کلمات کلیدی ان صفحه را در بر داشته باشد و از کلمات تکراری و بی مورد بپرهیزید . بیاد داشته باشید هرچه این کلمات بهتر انتخاب شوند شانس کلیک بر روی آن بیشتر میشود .

 

عدم غلط املائی

عنوان مطالب اشتباه و دارای غلط املایی یک فاجعه است زیرا مانع نمایش سایتتان در نتایج جستجو میشود و ارزش مطلبتان بسیار پایینی پیدا میکند .

محبوب بودن عناوین بین کاربران

به این موضوع فکر کنید آیا کاربران عنوانی که نوشتید را سرچ خواهند کرد یا نه . بیاد داشته باشید کاربران به دنبال عناوینی هستند که شفاف تر و نزدیک به مقصودشان باشد

عدم استفاده از نیم فاصله

هیچ وقت از نیم فاصله استفاده نکنید زیرا استفاده از آن به طور کلی شانس شما را در نتایج جستجو خیلی پایین می آورد . زیرا هیچ کاربری هیچ مطلبی را با نیم فاصله جستجو نمیکند .

استفاده از کلمات کلیدی مهم در ابتدای عنوان

بهتر است کلمات ابتدایی عناوین ما دارای کلمات کلیدی باشند و هر چه از طول عنوان جلوتر میرویم از ارزش کلمات کلیدی کاسته میشود

عدم استفاده از عناوین تکراری

اگر عنوانی نوشتید که با عنوان دیگری در سایتتان مشابه هم هستند این کار را نکنید و عنوانتان را کمی تغییر دهید

استفاده از افزونه های تحلیل و آنالیز

در وردپرس ابزار های متعددی جهت کمک به وبمستران ارائه شده است که شامل google keyword و google adword و وبمستر تولز و همچین افزونه هایی مانند yoast seo و… میتوانید استفاده نمایید .

 

پینوشت : سعی کنید در حد معمول این موارد را رعایت نمایید و در این امر زیاده روی نکنید . همیشه خودتان را جای کاربر بگذارید اگر از دید کاربر همه چی خوب بود پس مطلب شما هم مناسب است