با اموزش و معرفی شورت کد با شما هستیم اگر مدتی است با وردپرس کار کردید مطمئنا اسم شورت کد به گوشتان خورده و برایتان آشناست . در حقیقت شورت کد ها یا کدهای کوتاه این قابلیت را به شما میدهند تا با استفاده از یک کوتاه کوتاه قابلیت فراوانی ایجاد کنید .

استفاده از این کد ها از نسخه ۲.۵ وردپرس آغاز شد و علت آن هم عملکرد بهتر و بیشتر وردپرس بود و افراد بتوانند در پست ها ، برگه ها و… کارهای بیشتری انجام دهند بدون آنکه کدی نوشته باشند .

 

معمولا زمانی که افزونه ای نصب میکنید ان افزونه یک shortcode  در اختیارتان میگذارد و با قرار دادن این شورت کد در هر جای وب سایتتان میتوانید قابلیت افزونه را فراخوانی کنید

شورت کد ها معمولا بصورت [code] نوشته میشوند . و شما براحتی میتوانید با قرار دادن این کد در قسمت های مختلف وب سایتتان خاصیت متفاوتی در آن به وجود آورید . به عنوان مثال توسط این شورت کد ها میتوانید گالری عکس ، موزیک ویدئو ، فرم تماس با ما ، فرم استخدامی و… به وجود آورید .

 

نکته : برای نمایش نوشته شورت کد و عدم نمایش آن میتوانید آن را بصورت [[code]] نمایش دهید و آن هم به این دلیل که توسط وردپرس شناسایی نشود .

 

پینوشت : شورت کد ها معمولا بصورت [code] توسط برخی افزونه ها معرفی میشوند و شما با قرار دادین این کد در صفحات مختلف میتوانید ویژگی های آن افزونه را به نمایش در آورید .

امیدوارم این آموزش مورد استفاده شما قرار گرفته باشد . موفق و پیروز باشید