با بررسی تاثیر افزونه های غیر فعال در سرعت وب سایتتان با شما هستیم مدیران وب سایت های وردپرسی معمولا از افزونه های زیادی برای مدیریت وب سایت خود استفاده میکنند اما گاهی بعد از نصب و استفاده از بعد از مدتی آن را غیر فعال کرده و چندین افزونه بدین صورت در قسمت افزونه های خود دارند. اما سوال اینجاست میخواهیم ببینیم آیا با غیر فعال کردن افزونه ها تاثیری در سرعت وب سایتمان ایجاد میشود یا خیر ؟

زمانی که شما وب سایت را باز میکنید وردپرس شروع به فراخوانی مطالب و افزونه هایی میکند که در قسمت افزونه های پیشخوانتان فعال هستند یعنی در صورتی که شما اگر افزونه ی غیر فعالی داشته باشد هیچ تاثیری در روند لود و بارگذاری وب سایتتان ندارد .

 

یکی از امکاناتی که وردپرس برای کاربران خود در نظر گرفته امکان غیر فعال کردن افزونه است یعنی شما نیازی نیست هر دفعه افزونه ای را فعال و بعد حذف نمایید میتواندی با غیر فعال کردن موقتا از افزونه استفاده نکنید و هر زمانی که خواستید استفاده کنید .

اما به دو روش ما پیشنهاد میکنیم افزونه هایی را که به هیچ وجه نمیخواهید از آنها استفاده کنید را حذف نمایید :

۱- زمانی که آپدیتی برای افزونه ها بیایید برای افزونه های غیر فعال هم آپدیت نمایش داده میشود و از شما میخواهد آن را آپدیت نمایید .

۲- تا زمانی که افزونه را حذف نکنید محتویات فایل های آن در وردپرستان باقی است و هکران و افراد سودجو با پیدا کردن باگی در این افزونه ها میتوانند به وب سایت شما صدمه بزنند که پیشنهاد میکنیم افزونه های غیر ضروری را حذف نمایید و با خیال راحت به فعالیت خود بپردازید .

 

امیدوارم توانسته باشیم به سوال شما پاسخ منطقی تری داده باشیم . امیدوارم از این آموزش وردپرس بهره برده باشید . موفق و پیروز باشید